Kurs dla kandydatów na Wydziały Architektury.

Dla kogo?

Nasz kurs skierowany jest zarówno do kandydatów na Wydziały Architektury. Co roku mamy również przyjemność uczyć hobbystów, którzy chcą po prostu nauczyć się rysować. Nie mamy limitu wieku. Uczyliśmy zarówno gimnazjalistów jak i dorosłe osoby.

Nie trzeba mieć talentu ani wcześniej nabytych umiejętności rysunkowych! Uczymy od pierwszej kreski! Jeżeli jednak uznasz, że nasz materiał jest dla Ciebie za prosty mamy również tematy dla zaawansowanych rysowników.

Zachęcamy szczególnie drugoklasistów do zapisania się na kurs ponieważ zwiększa to szanse na lepszy wynik na egzaminie wstępnym.

Ile trwa kurs i kiedy zaczynamy?

Zaczynamy w drugiej połowie września - jak opadną emocje po rozpoczęciu roku szkolnego, kupowaniu podręczników i nowych zeszytów. Kurs trwa 9 miesięcy. Ostatnie zajęcia odbywają się pod koniec maja. W czerwcu ruszają już egzaminy wstępne na Wydziały Architektury i ASP.

Dokładną datę i miejsce pierwszego spotkania przesyłamy mailowo do wcześniej zgłoszonych chętnych oraz informujemy na naszej stronie internetowej i facebook’u.

Do kursu można również dołączyć w trakcie roku szkolnego. Materiał można nadgonić w porozumieniu z prowadzącym zajęcia.

Jak uczymy?

Zaczynamy od podstaw. Tłumaczymy teorię i ćwiczymy ją w praktyce. Bryły proste i obrotowe, światłocień, szrafy, tematy związane z architekturą, postać, naturę przerabiamy stopniowo. Krok po kroku tłumaczymy każde zadanie rysunkowe. Każdy uczestnik kursu dostaje również materiały pomocnicze dzięki którym może powtórzyć teorię w domu. Nasz program przewiduje również zadania związane z rozwojem wyobraźni przestrzennej tzw. „Testy z predyspozycji do zawodu architekta”. W drugim semestrze przerabiamy głównie tematy egzaminacyjne, które pojawiły się na egzaminach w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi itd.

Gdzie?

VI LO, ul. Stanisława Staszica 4, Bydgoszcz

Rozkład zajęć:

Zajęcia odbywają się w piątki w godzinach 15.30-19.30